Co Vás zajímá

Datum: 22.11.2018

Vložil: David Steiner

Titulek: Anketa - formulace otázky

Mám technickou připomínku k anketě. Formulace otázky "Jak často vnímáte problém s topením...?" je natolik obecná a nicneříkající, že je docela možné, že každý člověk hlasuje úplně o jiném problému. Já mám například problém s topením doma takový, že mi drnčí žebřík v koupelně, ale už jsem se s tím naučil žít a neřeším to. Někdo může mít problém se zavzdušněným topením a někdo zase jiný.

Abych mohl smysluplně hlasovat, musel jsem se pana Kozůbka zeptat o jaký problém se jedná. Kolik lidí to udělalo? Hlasuje každý o tom stejném problému nebo každý o jiném?

Dověděl jsem se, že problém s topením spočívá v tom, že si někteří lidé stěžovali, že mají v bytě zimu. Dobře, tak proč tam mají zimu? Táhne jim tam, mají špatně utěsněná okna / balkon? Co to je "zima v bytě"? Pro někoho je zima i 24 stupňů. Pro jiného stačí 22 a 24 už vnímá jako přetopenou místnost a je mu to velmi nepříjemné a poznal jsem i člověka, kterému stačilo při práci v kanceláři 18 stupňů. Při teplotách přes 22 už si stěžoval, že je tam přetopeno.

Sdělili ti lidé, kteří mají doma zimu, jak mají nastavené topení a kolik mají v bytě stupňů? A jakou teplotu by tam chtěli mít?

Anketa s takto formulovanou otázkou postrádá smysl a neměly by se z ní vyvozovat žádné závěry týkající se bytového domu jako celku.

Datum: 15.09.2018

Vložil: nekuřáci

Titulek: Kouření a hluk na balkonech

Nařízení vlády 366/2013 Sb.: https://portal.gov.cz/…ny/zakon.jsp?…

§5 odst. f: zcela jasně je zde řečeno, že společnými částmi domu jsou „balkony, lodžie, terasy, atria, i v případě, že jsou přístupné pouze z bytu, …“.

Takže na balkonech, lodžiích, atd. se kouřit nesmí, protože se jedná o společné části domu.

Datum: 11.10.2018

Vložil: Kozubek - PP VBD

Titulek: Re: Kouření a hluk na balkonech

Dobrý den.
Potvrzuji, že uvedené NV 366/2013 Sb. je aplikovatelné i v podmínkách VBD.
Jen rozdíl je v tom, že nejsme SVJ, tudíž nemáme prohlášení vlastníka a nejsou vymezeny jednotlivé bytové jednotky, tudíž každá bytová jednotka není ve výlučném vlastnictví nájemce, ale je ve spoluvlastnickém podílu města a družstva v poměru 51/49. Družstevníci mají práva a povinnosti vyplývající z členství v družstvu a družstevní podíl vázaný na danou bytovou jednotku.

Vložil: Mirek

Titulek: Už ani na vlastním balkóně si někde nezakouříte, zákaz je velmi jednoduchý

S kouřením na lodžiích mají od září utrum obyvatelé jednoho z panelových domů v pražských Horních Počernicích. Tamní Společenství vlastníků jednotek (SVJ) totiž rozhodlo, že na lodžiích a balkónech se nesmí kouřit. Podle odborníků na to mají právo.

Vložil: Mirek

Titulek: Už ani na vlastním balkóně si někde nezakouříte, zákaz je velmi jednoduchý

„V prohlášení vlastníka máme stanoveno, že lodžie je společným prostorem domu. Ve stanovách a v domovním řádu pak máme uvedeno, že ve společných prostorách je zakázáno kouřit, což tudíž dopadá i na lodžie. Většina obyvatel toto ustanovení schválila,“ řekla Právu předsedkyně jednoho z počernických SVJ, jež si nepřála být jmenována.

Většina je pro
K tomuto kroku podle jejích slov přistoupili ve chvíli, kdy se jim v létě začaly množit stížnosti uživatelů bytů na to, že kvůli cigaretovému kouři ani nemůžou otevřít okno. „V baráku máme 54 bytů. Valná část vlastníků rozhodnutí uvítala,“ uvedla pro Právo tato předsedkyně SVJ.

„Někteří vlastníci se ale podivovali nad tím, že si nemůžou zapálit cigaretu ani na vlastním balkóně,“ dodala s tím, že případné nedodržení zákazu chce SVJ řešit hlavně v rovině vzájemné dohody. Spory se sousedy kuřáky, jejichž cigaretový dým obtěžuje ostatní bydlící, jsou ve větších domech celkem běžné. Podle odborníků se ale situace ještě vyhrotila poté, co nedávno začal platit protikuřácký zákon. Lidé v něm hledají oporu k razantnímu řešení podobných sousedských konfliktů. Ale marně.

V případě lodžií a balkónů nejde totiž o veřejný prostor. Regulovat kouření v domě však umožňuje domovní řád nebo společné stanovy SVJ. Balkón či lodžie, když jsou ve výlučném užívání vlastníka přilehlého bytu, v nich však mohou být definovány jako společný prostor domu, v němž je kouření zakázáno.

„Stejně jako majitel restaurace může zakázat kouření na předzahrádce restaurace podle ustanovení občanského zákoníku na ochranu práv vlastníka, tak pokud se členové SVJ, jako majitelé bytů a spoluvlastníci společných prostor většinově shodnou na tom, že se na lodžiích a balkónech nesmí kouřit, mají na to právo,“ uvedl realitní makléř Martin Sládek. Přestože se v oboru pohybuje již několik let, s podobným zákazem se však ještě nesetkal.

Datum: 13.09.2018

Vložil: Vítězslav Kaláček

Titulek: Kouření a hluk na balkonech

Vážení spolubydlící, řešíme problém s nájemníky v sousedním bytě pí Markovičová (voják AČR) + ???. Byt jí pronajímá Jiří Posser, zaměstnán tamtéž, který je vlastníkem bytu. Neustále nás obtěžuje kouř z cigaret, o víkendech stále a to do večerních hodin.Vedle balkonu máme ložnici, takže je nevětratelná a nebo nám celý byt smrdí kouřem. Paní Markovičovou jsme osobně upozornili, ale situace je stále stejná. Rád bych tento problém začal řešit a myslím, že nejsem na sídlišti sám....

Datum: 11.10.2018

Vložil: Kozubek - PP VBD

Titulek: Re: Kouření a hluk na balkonech

Vaši stížnost beru na vědomí.
Protože se diskuzní fórum nenotifikuje na můj email (tuto funkcionalitu nám poskytovatel webhostingu nenabízí), je vždy potřeba mě kontaktovat přes kontaktní formulář na hlavní stránce.
V první řadě prověřím platnost podnájmu 3. osobě v bytě pana Prossera a pokud bude legitimní vyzvu jej, aby si pronájemce řádně poučil ohledně aplikace § 5, odst. 1), písm. f) nařízení vlády č. 366/2013 Sb. Pokud nebude pronájem legitimní, budeme řešit výzvou k okamžitému ukončení nelegálního pronájmu.

Datum: 18.01.2017

Vložil: Pospíšilová

Titulek: Převod podílu

Dobrý den,

nemáme nové zprávy k převodu podílu? Už delší dobu se nic neděje, tak jen jestli máme nějaké průběžné informace. Děkuji.

Datum: 13.02.2017

Vložil: Kozůbek

Titulek: Re: Převod podílu

Momentálně spolupracujeme s jedním BD, které řeší podobný problém. Máme informace, že již některá družstva přistoupila na nabytí podílu města s uhrazením daňové povinnosti ve výši 19%.

Od poslední ČS se situace zásadně nezměnila.

Představenstvo BD zaslalo na Generální finanční ředitelství žádost o závazné stanovisko k otázce daňové povinnosti při převodu podílu družstva a podílu města na jednotlivého družstevníka, tzn. že dojde k převodům družstevní bytů do OV. Odpověď ještě nemáme a je možné, že GFŘ závazné stanovisko odmítne podat.

S pozdravem
JK

Datum: 17.12.2016

Vložil: K. Straková

Titulek: Promluva k vrbě :-)

Konstatuji, že diskusi nikdo z představenstva BD zřejmě nesleduje - minimálně od 24.11.2016. Usuzuji dle toho, že není žádná reakce na otázku pana Petra ze dne 24.11.2016. V sekci Závady/opravy na domech jsem přidala hlášení o závadách 29.11.2016. Taktéž bez odpovědi.
Návrh:
nešlo by vylepšit tento web o automatické hlášení nových příspěvků členům představenstva?

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek