Měření tepla v bytech

Datum: 24.07.2022

Vložil: David Steiner

Titulek: Topení v bytech

Netýká se měření tepla, ale co se týká topení, loni na podzim (září) kdy bylo venku ještě rozumné počasí (10 až 15 stupňů) měly radiátory v bytě až 85 stupňů. Ve stejném období se např. na sídlišti Tyršova netopilo vůbec. Když už se tedy u nás topí po celý rok, není nutné ohřívat vodu v radiátorech na 80 stupňů i víc když se v jiných domech ve Vyškově ani nezahájila topná sezona.

Datum: 20.09.2022

Vložil: Katarína Straková

Titulek: Re: Topení v bytech

Souhlasím. Domnívám se, že se hodně plýtvá, navíc ohřev teplé vody je nenormálně vysoký, ve dne i v noci. Šetřím velmi, topení jsem nezapnula ještě, teplou vodu používám zřídka, ale i tak se budu muset finančně podílet na nadměrné spotřebě plynu. A nevím, jestli budu schopna toto utáhnout z důchodu.

Datum: 02.06.2016

Vložil: David Steiner

Titulek: Důsledky měření tepla v bytech

Vzhledem k tomu, že je jaro/léto a teplo, je nyní tento příspěvěk mimo mísu, ale zavedení měřičů tepla přineslo tento problém:
Lidé se obecně snaží více šetřit a pokud nejsou doma nebo třeba i doma jsou, zastaví topení úplně. Pokud tohle udělá hodně lidí, není odběr a tudíž se vypne kotel i čerpadlo. Čerpadlo nemůže tlačit vodu proti zavřeným ventilům, to je jasné. Pak někdo potřebuje pořádně zatopit (v koupelně, v kuchyni, aby mu např. nakynulo těsto nebo potřebuje něco na topení usušit), dá topení naplno a topení je 2 hodiny zcela studené. Kotel a čerpadlo zřejmě nereaguje na jedno otevřené topení ze sta (přibližně). Později, typicky ve 4 hodiny ráno, se začnou ozývat zvuky z topení (bouchání, mlácení), protože některé ventily jsou zapojeny stále špatně. Kotel a čerpadlo opět začaly fungovat a protože je velký tlak do malého počtu otevřených topení, dělá to tyto zvuky. Člověk ve 4 hodiny vstane, jde otočit knoflíkem, aby zvuky ustaly, nicméně už třeba neusne. Poté je celý den v práci nepoužitelný, jelikož měl budíček ve 4 hodiny ráno. Pokud jde bouchání od ventilů z jiného bytu, řešením jsou asi jen špunty do uší.

Tohle reálně přinesly měřiče na topení ve spojení s hlučnými (opačně zapojenými) ventily, jejichž závada je sice nahlášena, ale pan správce tuto věc již zřejmě neřeší.

Datum: 28.01.2016

Vložil: D.Steiner

Titulek: Měření pomocí nových měřičů

Jakým způsobem se budou provádět odečty? Bude to také dálkově jako u vodoměrů? Co přesně znamenají měnící se čísla na měřičích?

Datum: 20.04.2016

Vložil: Kozůbek

Titulek: Re: Měření pomocí nových měřičů

Odečty se budou dělat dálkovou správou, tzn. bez vstupu do bytů.
Bližší informaci k číslům na měřičích se prosím obraťe na správce.
Děkuji.

Datum: 28.04.2016

Vložil: K.Straková

Titulek: Re: Měření pomocí nových měřičů

Odkaz na stránky ENBRA - dodavatel měřičů, informace ke konkrétním měřičům zde:
https://www.enbra.cz/cs/produkty/merice-tepla/indikatory-topnych-nakladu

Datum: 01.02.2015

Vložil: Kozubek

Titulek: Výzva pro družstevníky

Vážení družstevníci. Rádi bychom věděli Vaše názory k problematice měření tepla v bytech. Za Vaše názory, návrhy a připomínky předem děkujeme. Vaše představenstvo.

Přidat nový příspěvek