Datum: 02.06.2016

Vložil: David Steiner

Titulek: Důsledky měření tepla v bytech

Vzhledem k tomu, že je jaro/léto a teplo, je nyní tento příspěvěk mimo mísu, ale zavedení měřičů tepla přineslo tento problém:
Lidé se obecně snaží více šetřit a pokud nejsou doma nebo třeba i doma jsou, zastaví topení úplně. Pokud tohle udělá hodně lidí, není odběr a tudíž se vypne kotel i čerpadlo. Čerpadlo nemůže tlačit vodu proti zavřeným ventilům, to je jasné. Pak někdo potřebuje pořádně zatopit (v koupelně, v kuchyni, aby mu např. nakynulo těsto nebo potřebuje něco na topení usušit), dá topení naplno a topení je 2 hodiny zcela studené. Kotel a čerpadlo zřejmě nereaguje na jedno otevřené topení ze sta (přibližně). Později, typicky ve 4 hodiny ráno, se začnou ozývat zvuky z topení (bouchání, mlácení), protože některé ventily jsou zapojeny stále špatně. Kotel a čerpadlo opět začaly fungovat a protože je velký tlak do malého počtu otevřených topení, dělá to tyto zvuky. Člověk ve 4 hodiny vstane, jde otočit knoflíkem, aby zvuky ustaly, nicméně už třeba neusne. Poté je celý den v práci nepoužitelný, jelikož měl budíček ve 4 hodiny ráno. Pokud jde bouchání od ventilů z jiného bytu, řešením jsou asi jen špunty do uší.

Tohle reálně přinesly měřiče na topení ve spojení s hlučnými (opačně zapojenými) ventily, jejichž závada je sice nahlášena, ale pan správce tuto věc již zřejmě neřeší.

Přidat nový příspěvek